اخبار و مقالات

دبیر کانون سراسری انبوه سازان گفت: پیرو جلسه ای که هفته قبل در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، وزارت راه و شهرسازی ظرف یک ماه باید قانون پیش فروش را اصلاح کند و به این کمیسیون ارجاع دهد.
نظرات (0) کلیک ها: 2

به عقیده کارشناسان از حدود 1000 نوع مصالح ساختمانی (شامل گروه های اصلی و فرعی) مورد استفاده در صنعت ساختمان، بسیاری از مصالح ساختمانی دارای استاندارد مناسب نبوده و از کیفیت لازم برای ساخت وساز برخوردار نیست و عمر مفید ساختمان در بخش عمومی در کشور ما بین ۲۵ تا ۳۰ سال است.

نظرات (0) کلیک ها: 2

رئیس اسبق اتحادیه کشوری مشاوران املاک از افزایش حدود 5 تا 7 درصدی رونق بازار مسکن نسبت به سال گذشته در دوره مشابه خبر داد.

 

نظرات (0) کلیک ها: 4


هیات وزیران  افزایش حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در سال 96 را ابلاغ کرد.

نظرات (0) کلیک ها: 21

معاون امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از شروع اجرای فاز اول مسکن اجتماعی در خرداد ماه خبر داد و گفت: مسکن اجتماعی در فاز مسکن استیجاری در خردادماه پس از ابلاغ بودجه اجرایی می‌شود.

نظرات (0) کلیک ها: 22

30 صاحب‌نظر بخش مسکن از سه طیف «سیاست‌گذار، پژوهشگر و فعال ملکی» با شرکت در نظرسنجی دنیای‌اقتصاد، به 7 پرسش روز درباره چشم‌انداز بازار ملک، پاسخ دادند.

نظرات (0) کلیک ها: 22
طبق مصوبه جدید انجمن سیمان، قیمت سیمان در کشور افزایش یافت به طوری که نسبت به نرخ‌های مصوب قبلی که مربوط به سال 93 است،‌ 15 درصد رشد داشته است. مصوبه قبلی تعیین قیمت سیمان مربوط به 31 خرداد 93 بود که البته بعد از آن، به دلیل رکود در ساخت و ساز این افزایش قیمت چندان لحاظ نشد و کارخانه‌ها محصول خود را با تخفیف به مشتریان عرضه می‌کردند. حال پس از گذشت حدود سه سال، تصمیم جدیدی برای تعیین قیمت سیمان گرفته و بر این مبنا قیمت این محصول 15 درصد افزایش یافته است.
نظرات (0) کلیک ها: 24
نماینده اسبق ایران در اوپک گفت: علیرغم افزایش تولید نفت شیل، تنش های اخیر در منطقه خاورمیانه موجب شده قیمت نفت روند افزایشی خود را حفظ کند.
نظرات (0) کلیک ها: 21
مدیرعامل شهر پرند با تاکید براینکه متقاضیان مسکن مهر می‌توانند با دریافت پول خود از تعاونی‌های کم کار دوباره در این طرح ثبت‌نام کنند، گفت: از ۲۵ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده در شهر جدید پرند ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد آن دارای متقاضی موثر با پیشرفت ۷۵ درصدی است
نظرات (0) کلیک ها: 24
مدیرعامل شرکت عمران پردیس از حل مشکل واریز ۲۰۰ میلیارد تومان بلوکه شده خبر داد.

پس از ارسال نامه بلوکه شدن ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر به رئیس مجمع نمایندگان استان تهران و رسانه‌ای شده این نامه سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: دفتر تلفیق برنامه و بودجه در تماس با شرکت اعلام کرده است که علاوه بر ۵۰ میلیارد تومان قبلی ، مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان (یعنی جمعا ٢٠٠ میلیارد تومان ) یارانه مسکن مهر نیز تایید شده و برای پرداخت به خزانه کل ارسال شده است و در چند روز آینده به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ و سریعا منابع مالی به پروژه‌های پردیس تزریق می‌شود.
نظرات (0) کلیک ها: 32
bannnnner

در رسانه ها !

Close

تخفیف تا 13 درصد ! برای اطلاع از تخفیف های ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید .