اخبار و مقالات

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با ارسال پیامک به برخی شهروندان که قبلا یارانه‌شان قطع شده و اعتراض کرده‌بودند، از وصل شدن مجدد یارانه آنها در این ماه خبرداده است.
نظرات (0) کلیک ها: 19
«زمانی که دولت یازدهم را تحویل گرفتیم 2100 بنگاه صنعتی در وضع بحران و رو به تعطیلی به‌سر می‌بردند که از این تعداد 400 بنگاه را احیا کردیم.» این نکته‌ای است که علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به «شهروند» می‌گوید و توضیح می‌دهد: تعطیلی بنگاه‌های اقتصادی یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و پروسه تعطیلی کارخانه‌هایی که در مرز بحران و ورشکستگی قرار دارند معمولا بین ٢ تا ٦‌سال طول می‌کشد. بنابراین بسیاری از کارخانه‌های تعطیل شده از آن دسته بنگاه‌هایی بودند که از سال‌ها قبل در وضع ورشکستگی به سر می‌بردند و دولت از زمان تحویل کابینه تاکنون تلاش کرده است با اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت آنها را نجات دهد که از این میان حتی مدیریت بخشی از کارخانه‌ها را به صورت موقت برعهده گرفته است.  او تأکید کرد: براساس استانداردهای جهانی رشد اقتصادی یکی از مولفه‌های مهم ایجاد اشتغال است. چگونه است دولتی که رشد منفی اقتصادی را تجربه کرده است با ریزش شدید و ورشکستگی بنگاه‌های تولیدی مواجه نبوده است؟
نظرات (0) کلیک ها: 16
بازار مسکن که پیش‌بینی می‌شد در سال جاری وارد فاز پیش رونق شود، تحت تاثیر فضای انتخاباتی دچار افت معاملات شده است. با این حال کارشناسان پیش‌بینی می کنند مقدمات خروج از رکود بخش مسکن با تجمیع چند عامل محرک در بازه زمانی نیمه دوم فراهم شده است.
نظرات (0) کلیک ها: 17

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان گفت: صنعت ساختمان باید از تکنولوژی‌های جدید استفاده ‏کند ‎

نظرات (0) کلیک ها: 28
ارقامی که به تازگی و با مصوبه شورای پول واعتبار به مبلغ وام مسکن اضافه شده، با توجه به اینکه تغییری در نرخ سود بازپرداخت وجود ندارد همچنان اقساط و سودهای سنگینی را برای متقاضیان رقم‌ می‌زند.
نظرات (0) کلیک ها: 24
سایه سنگین در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در بازار مسکن خود را به شکل نزول ۵/ ۸ درصدی در حجم معاملات خرید آپارتمان طی فروردین ۹۶ نسبت به فروردین سال گذشته نشان داد.

نظرات (0) کلیک ها: 28

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام مطلب که عملکرد شهرداری‌ها باعث شده قیمت زمین در تهران با سوییس برابری کند گفت که خوشبختانه با افزایش وام خانه اولی ها از ۸۰ به ۱۰۰ میلیون تومان که امروز شورای پول و اعتبار تصویب کرد، شاهد افزایش توان خرید زوجهای جوان خواهیم بود.

نظرات (0) کلیک ها: 21

عبده تبریزی گفت: به اندازه ۲۵۰ میلیارد دلار خانه مسکونی خالی در کشور وجود دارد.

نظرات (0) کلیک ها: 24
بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با بیان اینکه معدن کاران آزادشهر 17 ماه معوق حقوق داشتند و بیمه نبودند گفت: ضعف در بازرسی های وزارت کار و تأمین اجتماعی در تمام کارگاه های معادن وجود دارد.
حمید رضا امام قلی تبار، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره حادثه انفجار معدن یورت آزادشهر گفت:شغل کارگران معادن سخت و زیان آور است. اکثر کارگاه های معدن قدیمی و بدون ایمنی کار هستند.
نظرات (0) کلیک ها: 28
مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه نرخ اجاره بها از سال 84 تا 92 معادل 240 درصد افزایش یافت و در ۴ سال گذشته قیمت اجاره بها در تهران ۵۰ درصد رشد داشته گفت: برای ساخت یک ساختمان ۵ طبقه مجوز صادر می‌شود اما در حین ساخت ۲ و یا ۳ طبقه دیگر به آن اضافه می‌شود.
نظرات (0) کلیک ها: 23
bannnnner

در رسانه ها !

Close

تخفیف تا 13 درصد ! برای اطلاع از تخفیف های ما در شبکه های اجتماعی دنبال کنید .